Zapoznaj się z tą zapierającą dech w piersiach kolekcją zdjęć w konkursie Astronomy Photographer Of The Year 2023

Spread the love

Konkurs obchodzi już swoje 15-u urodziny i nadal dostarcza niesamowitych obrazów!

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Kim jest organizatorem Konkursu Fotografii Astronomicznej Roku?
2) Ile zdjęć zostało wybranych spośród zgłoszeń?
3) Z ilu krajów nadesłano fotografie?
4) Ile kategorii konkursu obejmuje?
5) Jakie są dwie specjalne nagrody, które zostaną przyznane?
6) Jaką nagrodę otrzyma ogólny zwycięzca?
7) Gdzie można zobaczyć wybrane zdjęcia wraz z podpisami autorów?

Obserwatorium Królewskie w Greenwich wkrótce ogłosi zwycięzców Konkursu Fotografii Astronomicznej Roku. W ramach zapowiedzi, opublikowano listę zdjęć wybranych spośród ponad 4000 zgłoszeń, które nadesłali fotografowie z 64 krajów. Konkurs, który obchodzi swoje 15. urodziny, jest organizowany przez Obserwatorium Królewskie w Greenwich, we współpracy z Liberty Specialty Markets i magazynem BBC Sky at Night.

W konkursie znajduje się dziewięć głównych kategorii, w tym ludzie i przestrzeń kosmiczną, panoramy nieba, zorze polarne, nasze Słońce, Księżyc, obiekty w Układzie Słonecznym, gwiazdy i mgławice, galaktyki oraz kategoria dla fotografów poniżej 16 roku życia. Zwycięzców, drugie miejsca oraz wyróżnione prace zostaną wyłonione dla każdej kategorii. Ponadto, są dwie specjalne nagrody: Nagroda im. Sir Patricka Moora dla Najlepszego Nowicjusza oraz Nagroda im. Annie Maunder za Innowację Obrazu. Ta ostatnia docenia zdjęcia wykonane za pomocą otwartych danych z uznanych teleskopów. Ogólny zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 funtów.

Ze względu na ograniczenia, można pokazać jedynie niewielką selekcję z wybranych zdjęć wraz z podpisami autorów, które można zobaczyć na stronie internetowej Obserwatorium Królewskiego w Greenwich.

Dodaj komentarz