Nowe JWST Pole Głębokie Jest błyszczące Dzięki Formacji Gwiazd W Dziwnych Galaktykach

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Co JWST dostarcza nam wciąż?
2) Jakie obiekty obejmują widoki kosmosu?
3) Jaką liczbę galaktyk uchwyciło ostatnie obrazowanie?
4) Jaką liczbę gwiazd możemy zobaczyć w bezchmurną noc z całkowicie ciemnym niebem?
5) Co to jest program JADES?
6) Jaki jest cel programu JADES?
7) Jakie mogą być przyczyny intensywnego światła emitowanego przez wczesne galaktyki?
8) Co jeszcze program JADES ma na celu zrozumieć?
9) Co odkrył JADES odnośnie galaktyki, która istniała 700 milionów lat po Wielkim Wybuchu?
10) Jakie były wcześniejsze obserwacje regionu przez teleskop Hubble’a i inne?

Najnowsze zdjęcie JWST to prawdziwy kosmiczny spektakl!

JWST ciągle dostarcza nam wyjątkowe widoki kosmosu, obejmujące odległe galaktyki i pobliskie planety. Jednak nawet pomimo naszej znajomości z tymi niesamowitymi obrazami, najnowsze zdjęcie jest naprawdę niezwykłe.

„Skażenie kosmosu: Wszystkie 45 000 galaktyk uwiecznione na zdjęciu, przełamując ograniczenia ludzkiego wzroku”

Ostatnie obrazowanie w głębokim polu uchwyciło zapierającą dech w piersiach scenę ponad 45 000 galaktyk, oszałamiającą liczbę, biorąc pod uwagę że w bezchmurną, bezksiężycową noc z całkowicie ciemnym niebem, możemy obserwować tylko kilka tysięcy gwiazd.

Tajemnice wczesnego wszechświata – olbrzymie galaktyki po Wielkim Wybuchu

Każda z tych galaktyk to ogromna kolekcja miliardów gwiazd, istniejących w okresie krótko po Wielkim Wybuchu, dostarczających cennych informacji na temat wczesnego wszechświata.

Ambitne przedsięwzięcie JADES: Badanie rejonizacji wszechświata w głębokim polu

Ten obraz w głębokim polu jest częścią programu JADES, ambitnego przedsięwzięcia JWST mającego na celu zgłębienie pierwszego miliarda lat wszechświata. Program ma na celu zbadanie procesu rejonizacji, w którym wszechświat przeszedł od bycia niezrozumiałym z powodu obecności wodoru do stania się przezroczystym z powodu intensywnego światła.

Tajemnice wczesnych galaktyk: Program JADES odkrywa ich pochodzenie

Przyczyna tego potężnego światła pozostaje niepewna, istnieją możliwości takie jak supermasywne czarne dziury lub gorące, masywne gwiazdy emitujące promieniowanie ultrafioletowe. Program JADES ma również na celu zrozumienie procesu formowania się tych wczesnych galaktyk, szybkości, z jaką wytwarzały gwiazdy oraz powodów, dla których niektóre z nich przerywały proces tworzenia gwiazd.

JADES odkrywa niezwykle dojrzałą galaktykę, która istniała 700 mln lat po Wielkim Wybuchu

Ponadto, JADES odkrył galaktykę, która istniała 700 milionów lat po Wielkim Wybuchu, o masie 100 razy mniejszej od naszej własnej galaktyki, ale wyglądającej niezwykle dojrzale. Ta galaktyka wykazuje młodsze gwiazdy na swoim obwodzie, co wskazuje, że rośnie od środka na zewnątrz.

Spektakularne odkrycia JWST – odległe galaktyki odsłonięte w nowej świetle!

Sukces JWST w uchwyceniu tak szczegółowych pomiarów odległych galaktyk jest bardzo zachęcający. Poprzednie obserwacje tej samej regionu przez teleskop Hubble’a i inne jedynie przedstawiały blade i niewyraźne rozmazy, reprezentujące liczne gwiazdy na początku wszechświata. Jednak JWST ujawnił widoczne struktury oraz gromady gwiazd powstających w ciągu kilkuset milionów lat od początku istnienia wszechświata.

Dodaj komentarz