Człowiek wkrótce otrzyma „Obcą” wiadomość z Marsa

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Co oznacza projekt o nazwie „A Sign In Space”?
2) Jakie są trzy najwyższej klasy radioteleskopy, które zostaną użyte do wykrycia wiadomości?
3) Kto jest odpowiedzialny za stworzenie projektu „A Sign In Space”?
4) Jaką rolę w procesie dekodowania i interpretacji wiadomości ma opinia publiczna?
5) Jakie są cele tego projektu?
6) Jakie narzędzia są dostępne dla osób zainteresowanych współpracą w projekcie?
7) Kto podkreślił znaczenie tego eksperymentu i dlaczego?

Symulowane wydarzenie: Przedsmak komunikacji z cywilizacją pozaziemską – jak to by było?

Jutro odbędzie się symulowane wydarzenie, które ma na celu dać mieszkańcom Ziemi przedsmak tego, jak wyglądałoby otrzymanie wiadomości od cywilizacji pozaziemskiej. Europejska Agencja Kosmiczna ExoMars Trace Gas Orbiter wysyła wiadomość 24 maja, która zostanie odebrana na Ziemi około 16 minut później.

Opinia publiczna odgrywa kluczową rolę w dekodowaniu tajemniczej wiadomości z kosmosu

Jednak wiadomość będzie musiała zostać zdekodowana, a w tym procesie ma rolę do odegrania opinia publiczna. Trzy najwyższej klasy radioteleskopy, w tym Array Teleskopów Allena, Teleskop Green Bank oraz obserwatorium Radiostacji Astronomicznej Medicina, są przygotowane do wykrycia tej wiadomości. Projekt o nazwie „A Sign In Space” będzie gościł i udostępniał dane i został stworzony przez wizjonerską artystkę Danielę de Paulis.

„SETI poszukuje partnerów do rozszyfrowania tajemniczej wiadomości od pozaziemskiego życia. Dołącz do projektu i odkryj tajemnice kosmosu!”

Zawartość wiadomości pozostaje tajemnicą, stanowiąc wyzwanie dla społeczności SETI i oferując dobre praktyki na wypadek ewentualnych przyszłych spotkań z gatunkami pozaziemskimi. Celem projektu jest zrozumienie procesu dekodowania i interpretacji takiej wiadomości, włączając w to naukowców i ogół społeczeństwa. Dedykowany serwer Discord oraz portal do przesyłania zgłoszeń będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych współpracą.

Dodaj komentarz