Dlaczego nie możesz korzystać ze słomki do picia w kosmosie

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Co powodują odpady kosmiczne?
2) Ile czasu masz na powrót do wnętrza statku kosmicznego, zanim staniesz się jedną z niewielu osób, które zginęły w kosmosie?
3) Czego używasz jako pocieszenia podczas świadomości, że jesteś zbyt daleko?
4) Dlaczego nie możesz pić płynów przez słomkę w kosmosie?
5) Jak słomka działa wewnątrz stacji kosmicznej, gdzie ciśnienie jest utrzymywane na poziomie morza?
6) Dlaczego używanie słomki do picia na zewnątrz statku i kombinezonu staje się niemożliwe?
7) Jakie są konsekwencje niskiego ciśnienia wokół ciebie w kosmosie?
8) Co powoduje opuchnięcie miękkich tkanek i żylnej krwi?
9) Co się dzieje, gdy para wodna wypływa z dróg oddechowych?
10) Czy informacje zawarte w artykule mogą ulec zmianie w przyszłości?

Bezpieczeństwo w kosmosie: Odpady kosmiczne groźne dla astronautów!

Odpady kosmiczne powodują przebicie Twojego pod ciśnieniem kombinezonu, powodując stopniowe uwalnianie powietrza. Masz tylko kilka sekund, aby wrócić do wnętrza statku kosmicznego, zanim staniesz się jedną z niewielu osób, które zginęły w kosmosie.

„Dlaczego nie możesz pić soku przez słomkę w kosmosie? Odpowiedź zaskakuje, gdy giniemy z pragnienia.”

Kiedy uświadamiasz sobie, że jesteś zbyt daleko, sięgasz po jedyną pociechę, jaką masz – flaszkę soku w kieszeni. Na szczęście, kieruje się w Twoją stronę pływająca słomka w kierunku Twoich ust. Jednak jest problem: nie możesz pić płynów przez słomkę w kosmosie. Pozwól nam to wyjaśnić, gdy spotykasz swoją śmierć bez soku.

Jak działają słomki i dlaczego nie działają w kosmosie?

Podczas korzystania ze słomki nie ssasz napoju, ale tworzysz próżnię poprzez wyssanie powietrza ze słomki. Ta próżnia wypycha płyn w górę słomki i do Twoich ust z powodu ciśnienia atmosferycznego na zewnątrz. Jednak w próżni kosmicznej ciśnienie jest niezwykle niskie, co sprawia, że słomka jest bezużyteczna, ponieważ nie ma siły, która pchałaby płyn w górę.

„Jakie wyzwania niosą ze sobą picie słomką w kosmosie?”

Wewnątrz stacji kosmicznej, gdzie ciśnienie jest sztucznie utrzymywane na poziomie poziomu morza, słomki działają normalnie, chociaż może być konieczne picie z pływającej kulki. Niestety, na zewnątrz statku i kombinezonu ciśnienie jest niskie, a używanie słomki do picia staje się niemożliwe.

„Wpływ niskiego ciśnienia na organizm człowieka: powstawanie pęcherzyków gazowych i konsekwencje dla zdrowia”

Co więcej, niskie ciśnienie wokół Ciebie powoduje obniżenie temperatury wrzenia płynów w Twoim ciele poniżej temperatury Twojego ciała, co prowadzi do powstawania pęcherzyków gazowych. Podczas gdy to się dzieje, świadomość jest utrzymywana przez krótki okres czasu przed wystąpieniem kolejno porażenia, drgawek i paraliżu. Para wodna szybko tworzy się w miękkich tkankach i żylnej krwi, powodując znaczne opuchnięcie, chyba że jest to zatrzymane przez kombinezon pod ciśnieniem. Krążenie krwi się zatrzymuje, a gaz i para wodna powoli wypływają z dróg oddechowych, powodując parowanie wilgoci i lekkie zamarzanie ust i nosa, zanim dotrze do reszty ciała.

Dodaj komentarz