Jak brzmi Słońce? Cóż, jest ogromnie głośne

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Co emituje Słońce oprócz ciepła i światła?
2) Dlaczego nie możemy usłyszeć dźwięku emitowanego przez Słońce?
3) Jaka byłaby wartość hałasu, gdyby dźwięk mógł się rozchodzić przez próżnię kosmiczną?
4) Jakie naukowe instrumenty pomagają uczynić dźwięki emitowane przez Słońce słyszalnymi?
5) Jaki rodzaj dźwięku emituje Słońce?

Słońce – ciche źródło niesamowitej energii

Słońce, cichy wirujący kulisty obiekt o intensywnym cieple, byłoby niezwykle irytujące, gdyby dźwięk mógł się w przestrzeni rozchodzić. Emituje ogromną ilość energii poprzez reakcje termojądrowe, podgrzewając i oświetlając nie tylko naszą planetę, ale również cały Układ Słoneczny.

Głośne Słońce na naszym niebie

Oprócz ciepła i światła, Słońce również wydziela dźwięk, jednak nie jesteśmy w stanie go usłyszeć, ponieważ dźwięk nie rozchodzi się przez próżnię kosmiczną. Jednakże, gdyby dźwięk teoretycznie mógł się w przestrzeni rozchodzić tak samo jak przez ziemską atmosferę, Słońce emitowałoby hałas o wartości około 100 decybeli, podobnie jak znajdując się przy głośniku na koncercie lub w klubie nocnym. Pomimo że jest od nas oddalone o 150 milionów kilometrów, Słońce jest niezwykle głośne. Na szczęście dźwięk nie rozchodzi się przez przestrzeń kosmiczną.

Słyszalne dźwięki powstające przez fale dźwiękowe emitowane przez Słońce dzięki technologii MDI

Chociaż głębokie fale dźwiękowe emitowane przez Słońce są zbyt niskie dla naszego słuchu, naukowe instrumenty, jak na przykład Michelson Doppler Imager (MDI), pomogły uczynić je słyszalnymi poprzez przyspieszenie drgań. Powstały dźwięk to niskie, pulsujące brzęczenie, które jest wyrafinowane i filtrowane. Dźwięk bez filtracji jest znacznie bardziej chaotyczny i hałaśliwy.

Dodaj komentarz