‘Potrzebni Łowcy Asteroid’ – Astronomowie Wzywają Społeczeństwo do Współpracy w Poszukiwaniu Więcej Obiektów Kosmicznych

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jak liczba detekcji asteroid zmieniła się w ciągu ostatniej dekady?
2) Kto jest odpowiedzialny za prawie połowę tych detekcji?
3) Jak badacze zachęcają więcej osób do pomocy w projekcie?
4) Co dostarcza Daily Minor Planet?
5) Kogo potrzebujemy do identyfikowania ruchu ciał niebieskich?
6) Jak osoby mogą pomóc w identyfikacji potencjalnych nowych odkryć?
7) Jak współpraca pomaga w zmniejszeniu błędu pomiaru?
8) Czego dotyczą badania badaczy obywatelskich?
9) Co przyczynia się do identyfikacji i śledzenia groźnych skał kosmicznych?
10) Jaki wpływ ma nauka obywatelska na zmianę świata?

Znaczący wzrost wykryć asteroid dzięki intensyfikacji działań obronnych – rola Catalina Sky Survey

Liczba detekcji asteroid podwoiła się w ciągu ostatniej dekady dzięki zwiększonym wysiłkom w obronie planetarnej. Finansowany przez NASA Catalina Sky Survey, rozwinięty na University of Arizona, jest odpowiedzialny za prawie połowę tych detekcji.

„Włącz się w projekt nauki obywatelskiej poprzez portal Zooniverse – brak wymaganej wiedzy specjalistycznej, tylko połączenie internetowe!”

Aby zachęcić więcej osób do pomocy w projekcie, badacze uruchomili portal nauki obywatelskiej w ramach programu Zooniverse. Nie jest wymagana żadna wiedza specjalistyczna, tylko połączenie internetowe.

Poszukiwani badacze obywatelscy do identyfikowania ruchu asteroid na nocnym niebie

Daily Minor Planet dostarcza codziennie nowe obrazy nocnego nieba. Potrzebni są badacze obywatelscy do identyfikowania jakiegokolwiek ruchu ciał niebieskich, ponieważ asteroidy poruszają się na obrazach w porównaniu do odległych gwiazd.

„Współpraca w identyfikacji nowych odkryć: Wykorzystanie obrazów z teleskopów badawczych do uniknięcia błędów pomiarowych”

Przez przesyłanie obrazów z teleskopów badawczych, osoby mogą pomóc zidentyfikować potencjalne nowe odkrycia, które nie zostały jeszcze powiązane z żadnym wcześniej wykrytym obiektem. Ta współpraca pozwala na uzyskanie ogólnego konsensusu i zmniejsza błąd pomiaru.

Dodaj komentarz