Podejrzane uciekające supermasywne czarne dziury mogą nie być tym, czym się wydają

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Co wzbudziło ekscytację wśród astronomów?
2) Jak początkowo myślano, że powstała struktura na zdjęciach Hubble’a?
3) Jakie jest nowe sugerowane wyjaśnienie dotyczące obiektu?
4) Co mówi alternatywne wyjaśnienie przytoczone przez Instituto de Astrofica de Canarias?
5) Jakie działania zostaną podjęte, aby potwierdzić które wyjaśnienie jest poprawne?
6) Jakie są uczucia profesora Jorge Almeidy w związku z rozwiązaniem tej tajemnicy?
7) Gdzie zostało opublikowane badanie?

Nowe odkrycie na zdjęciach Hubble’a: Czy cienki strumień gwiazd wyjaśnia powstanie supermasywnej czarnej dziury?

Odkrycie cienkiego strumienia gwiazd na starych zdjęciach Hubble’a wzbudziło ekscytację wśród astronomów. Początkowo uważano, że struktura ta powstała w wyniku wyrzucenia supermasywnej czarnej dziury z galaktyki przez większe czarne dziury i stworzenia gwiazd z międzygalaktycznego gazu.

Nowa teoria: Czy dziwne zjawisko to niezwykła galaktyka z innej perspektywy?

Jednakże, inny zespół astronomów teraz sugeruje, że obiekt może tak naprawdę być niezwykłą galaktyką, obserwowaną z innego kąta. Istnieje niezgoda między naukowcami co do dokładnej natury tego dziwnego zjawiska.

„Powstawanie gwiazd za czarną dziurą: czy potrzebujemy nieprawdopodobnych okoliczności?”

Początkowa teoria zakładała, że duża prędkość czarnej dziury spowodowała powstawanie gwiazd za nią, nawet ze rzadko rozproszonego gazu międzygalaktycznego. Jednak, potrzebowałoby to szeregu mało prawdopodobnych okoliczności.

Niecodzienne odkrycie: galaktyka bez centralnej wypukłości

Instituto de Astrofica de Canarias w Hiszpanii przedstawiło alternatywne wyjaśnienie, sugerując, że obserwujemy widok krawędziowy cienkiej galaktyki bez centralnej wypukłości. Chociaż takie galaktyki są mniej powszechne niż nasza, wierzy się, że galaktyki bez wypukłości są na tyle liczne, aby potwierdzić tą hipotezę.

Porównanie prędkości obrotu galaktyk: Badania na galaktykach IC5249 i nowo odkrytym obiekcie.

Aby potwierdzić swoją teorię, profesor Jorge Almeida i jego koledzy przebadali podobną galaktykę, IC5249, która nie ma wypukłości i ma porównywalną masę gwiazd do nowo odkrytego obiektu. Okazało się, że prędkości odległej struktury gwiazd w IC5249 są niezwykle podobne do tych otrzymanych z obrotu galaktyk.

Niezwykły obiekt w galaktyce: próba wyjaśnienia.

Pomimo że jest to mniej spektakularne niż czarna dziura zostawiająca za sobą gwiazdy, nowy scenariusz jest intrygujący ze względu na niezwykły duży rozmiar obiektu dla galaktyki obserwowanej z tak dalekiej przeszłości. Przyszłe obserwacje za pomocą JWST i obserwatorium rentgenowskiego Chandra mają potwierdzić, które wyjaśnienie jest poprawne.

Optymizm Almeidy wobec propozycji zespołu: Galaktyki lokalnego wszechświata potwierdzają teorię

Almeida jest optymistyczny co do propozycji swojego zespołu, twierdząc, że ruchy, rozmiar i liczba gwiazd zgadzają się z tym, co typowo obserwuje się w galaktykach we wszechświecie lokalnym. Wyraził ulgę z powodu rozwiązania tej tajemnicy, zauważając, że nowy scenariusz jest znacznie prostszy.

Dodaj komentarz