Jak obejrzeć dzisiejszą próbę pierwszego udanego prywatnego lądowania na Księżycu

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jaki cel ma ispace?
2) Jakie korzyści ma przynieść sukces ispace?
3) Kiedy nastąpi planowane lądowanie?
4) Gdzie jest preferowane miejsce lądowania?
5) Jakie alternatywne miejsca zostały wybrane?
6) Jaki jest argument ispace w sprawie prywatnych firm eksploatujących Księżyc dla zysku komercyjnego?
7) Dlaczego ispace uważa, że zasoby wody księżycowej są ważne?
8) Ile czasu zajęło Hakuto-R dotarcie na Księżyc?
9) Jakie były warunki, aby zdobyć nagrodę Google Lunar XPRIZE?
10) Która firma była najbliżej wygranej w konkursie Google Lunar XPRIZE?
11) Jakie problemy miała drużyna SpaceIL w 2019 roku?
12) Czy ispace ma plany wysłania lądownika księżycowego w przyszłym roku?
13) Jaki jest ważny punkt do rozważenia w kontekście stawiania stopy na Marsie?

ispace podejmuje próbę historycznego lądowania, by zostać pierwszymi prywatnymi pasażerami Księżyca

W ramach swojej misji, aby stać się pierwszymi prywatnymi pasażerami Księżyca, ispace podejmuje dzisiaj próbę historycznego lądowania, które obserwuje cały świat. Podczas gdy misje Księżycowe NASA napędzane były dumnym patriotyzmem i badaniami naukowymi, celem ispace jest cel komercyjny, choć argumentują, że sukces przyniesie korzyści wszystkim. Jednak przed ich osiągnięciem ispace musi udowodnić, że potrafią niezawodnie lądować lądowniki robotyczne na powierzchni Księżyca.

Planowane lądowanie dzisiaj o godzinie 16:40 UTC – transmisja na żywo dostępna wcześniej

Zaplanowane lądowanie ma nastąpić dzisiaj o godzinie 16:40 UTC, lub o godzinie 12:40 w EST, jednak dla widzów w Japonii nastąpi to o godzinie 1:40 w środę, co jest mniej przyjazne dla oglądających. Transmisja na żywo rozpocznie się 40 minut przed planowanym czasem lądowania. Preferowanym miejscem lądowania jest krater Atlas w Zatoce Zimnych Morze, ale wybrano również trzy alternatywne miejsca z datami.

Prywatne firmy planują eksploatację Księżyca – czy to słuszne? ispace przedstawia swoje argumenty.

Wiele osób sprzeciwia się pomysłowi prywatnych firm eksploatujących Księżyc dla zysku komercyjnego, ale ispace argumentuje, że wszyscy polegamy na infrastrukturze kosmicznej i w przyszłości będzie nam jej jeszcze więcej potrzeba. Pomimo postępu technologicznego, obniżenie kosztów wynoszenia ciężkich obiektów w kosmos nadal jest znaczące. ispace uważa, że wykorzystując zasoby wody księżycowej, mogą opracować niezbędną infrastrukturę kosmiczną, aby zwiększyć jakość naszego codziennego życia na Ziemi i zwiększyć naszą obecność w kosmosie. Widzą to jako drogę do zrównoważonego rozwoju i swojego ostatecznego celu. Aby osiągnąć ten cel, ich pierwszym krokiem jest poszukiwanie wody na Księżycu.

Hakuto-R: Podróż na Księżyc dużo dłuższa niż oczekiwano

Podczas gdy Armstrongowi, Aldrinowi i Collinsowi zajęło zaledwie cztery dni dotrzeć na Księżyc, Hakuto-R zajęło ponad cztery miesiące. Wolniejsze podejście jest wykonalne, gdy nie ma potrzeby utrzymywania astronautów w żywności i tlenu, ale także odzwierciedla bardziej wydajną orbitę paliwową. Jednak nawet jeśli ispace odniesie sukces, znacznie opóźniają się w stosunku do planu.

Krótki nagłówek: „Konkurs Google Lunar XPRIZE – Drżenie ziemi w wyścigu ku Księżycowi”

W 2007 roku, konkurs Google Lunar XPRIZE oferował nagrodę 30 milionów dolarów dla pierwszej firmy, która wyląduje łazikiem na Księżycu i przejedzie nim 500 metrów. Pomimo dwukrotnego przedłużenia terminu, najbliżej celu była drużyna SpaceIL, która w 2019 roku doznała katastrofalnego lądowania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ispace może wreszcie w przyszłym roku wysłać lądownik księżycowy.

Dodaj komentarz