Odkryto dwadzieścia potencjalnych form samoskładających się kryształów.

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Co mają zdolność tworzenia wzorców z nieładu?
2) Jakie odkrycie dokonali dwaj naukowcy z Uniwersytetu Cornell?
3) Jaki rodzaj struktur krystalicznych został odkryty przez Hillary Pan i Julia Dshemuchadse?
4) Jakie cechy cząsteczek są szczególnie interesujące dla badaczy?
5) Jakie potencjały energetyczne zostały połączone podczas symulacji pary?
6) Dlaczego tworzenie fizycznych odpowiedników odkrytych struktur może być trudne?
7) Jaka jest istotność pracy naukowców?
8) Jakie badanie zostało opublikowane w ACS Nano?

Naukowcy odkrywają zdolność niektórych kształtów do tworzenia wzorców z nieładu

Podobnie jak stado skowronków lub ławica ryb, pewne kształty mają zdolność tworzenia wzorców z nieładu, co wydaje się wymagać pewnego rodzaju inteligencji. Mimo że wciąż istnieją luki w naszym rozumieniu tego zjawiska, dwaj naukowcy dokonali postępów w wykorzystaniu ukierunkowanych odkryć w celu zidentyfikowania składników, które mogą spontanicznie składać się w wcześniej niewidziane struktury krystaliczne.

Uniwersytet Cornell: Odkrycie 20 nowych struktur krystalicznych przy pomocy symulacji

Doktorantka Hillary Pan i doktor Julia Dshemuchadse z Uniwersytetu Cornell opracowały symulacje, aby zidentyfikować interakcje między kształtami i zmieniać ich cechy, aby sprawdzić, czy tworzą kryształy. Ich praca doprowadziła do odkrycia 20 nowych struktur krystalicznych. Pan i Dshemuchadse podkreślają znaczenie zrozumienia wykonalności i wzajemnych interakcji cząstek prowadzących do powstawania określonych struktur. Choć pewne cechy zostały zidentyfikowane, nasze rozumienie na temat długodystansowych ładunków molekularnych jest ograniczone, co prowadzi do powstawania nieoczekiwanych struktur.

Naukowcy badają tworzenie pustych ram, by uwięzić atomy i cząsteczki: możliwości i wyzwania.

Badacze szczególnie interesują się tworzeniem pustych ram, które mogą uwięzić atomy lub cząsteczki. Poprzez identyfikację cząsteczek, które mogą samoorganizować się za pomocą ukierunkowanych odkryć, można odkryć nowe zastosowania. Symulacje pary obejmowały połączenie potencjałów energetycznych dwóch powszechnych typów i modyfikację ich w celu poszukiwania wysoce uporządkowanych struktur podobnych do kryształów. Jednak tworzenie fizycznych odpowiedników tych struktur może okazać się trudne ze względu na ich rzadkość na skali atomowej.

Nowe odkrycie: nieznane struktury krystaliczne i ich znaczenie

Pomimo tego praca Pana i Dshemuchadse jest istotna, ponieważ odkryła nowe struktury krystaliczne, które wcześniej były nieznane. Badanie podkreśla również liczbę koordynacyjną samoorganizujących się kształtów, gdzie niska liczba koordynacyjna jest związana z przydatnymi kryształami. Ponadto badanie uznaje, że odkryte struktury stanowią tylko niewielką część potencjalnych struktur, które mogą powstać.

Dodaj komentarz