Prywatny lądownik księżycowy utracił łączność i prawdopodobnie rozbił się na Księżycu.

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Kiedy rozpoczął się podróż lądownika na Księżyc?
2) Jakim statkiem wysłano lądownik na Księżyc?
3) Co umożliwiło statkowi podróżować wolniej?
4) Dlaczego zespół ispace utracił kontakt z lądownikiem?
5) Jaką powierzchnię pokazano na żywo wideo?
6) Dlaczego lądownik się rozbłysnął na powierzchni Księżyca?
7) Jakie będzie główne zadanie Misji 2?
8) Jakie będą cele Misji 3?

Księżyc zbadany przez lądownik – raport o misji kosmicznej 2022.

Zgodnie z twórcami, powierzchnia Księżyca została zbadana przez lądownik, który rozpoczął czteromiesięczną podróż w grudniu 2022 roku. Statek, wysłany rakietą SpaceX Falcon 9, był w stanie podróżować wolniej, oszczędzając paliwo i umożliwiając bardziej stopniowe podejście, jako że nie było w nim astronautom ludzkim.

Utrata kontaktu z lądownikiem – nieudane lądowanie na Księżycu.

Niestety, zespół ispace utracił kontakt z lądownikiem, zanim mógł on wykonac zaplanowane lądowanie i wypuścić na zewnątrz łazika i zabawkowego robota. Dyrektor generalny ispace, Takeshi Hakamada, powiedział na konferencji prasowej: „Nie otrzymaliśmy żadnej komunikacji od lądownika”, wyjaśniając, że komunikacja była nawiązana do ostatnich chwil lądowania, ale została utracona, co skłoniło ich do przypuszczenia, że lądowanie na powierzchni Księżyca było nieudane.

„Lądownik rozbija się na powierzchni Księżyca, ale udało się sfilmować spektakularne wideo”

Pomimo tego niepowodzenia, podczas transmisji na żywo pokazano imponujące wideo ukazujące powierzchnię Księżyca, sfilmowane przez lądownik. Zespół wyjaśnił, że statek był bliski wyczerpania paliwa i szybko opadał, gdy komunikacja została utracona, w końcu gwałtownie rozbijając się na powierzchni.

„Hakamada: Pomimo niezdobycia celu, misja lądownika dostarczy wartościowych informacji dla przyszłych przedsięwzięć”

Choć lądownik nie zrealizował swojego ostatecznego celu misji, Hakamada podkreślił, że otrzymane komunikaty będą wartościowe dla przyszłych przedsięwzięć. Wyraził on: „Chociaż nie przewidujemy zakończenia misji księżycowego lądowania w tej chwili, uważamy tę misję za ważną, ponieważ zgromadziliśmy znaczące dane i doświadczenie podczas fazy lądowania. Ważne jest, aby włączyć tą wiedzę do Misji 2 i dalej, aby maksymalnie wykorzystać to, czego się nauczyliśmy.”

Dodaj komentarz