Sok napotyka przeszkodę w drodze do Jowisza – jednak zespół ma rozwiązania.

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Jakie problemy napotkała misja JUICE Europejskiej Agencji Kosmicznej?
2) Jaką rolę odgrywa antena Radar for Icy Moons Exploration (RIME) w misji?
3) Jak zespół próbuje rozwiązać problem z anteną?
4) Jakie instrumenty funkcjonują prawidłowo obecnie?
5) Jakie są cele misji JUICE?
6) Jakie informacje naukowe ma dostarczyć misja?
7) Jakie inne osiągnięcie zaplanowano dla statku kosmicznego JUICE w przyszłości?
8) Czy jest dostępny jakiś obraz przedstawiający stan anteny?

Problem z anteną Radar for Icy Moons Exploration (RIME) zagrożeniem dla misji JUICE Europejskiej Agencji Kosmicznej

Misja JUICE Europejskiej Agencji Kosmicznej napotkała drobny problem z anteną Radar for Icy Moons Exploration (RIME), która nie mogła zostać w pełni rozłożona z uchwytu montażowego. Wzbudziło to pewne obawy, ponieważ antena odgrywa kluczową rolę w misji, która ma dotrzeć do Jowisza i jego lodowych księżyców w lipcu 2031 roku.

Odblokowywanie gwóźdź: Mały, zablokowany gwóźdź powstrzymuje rozwój anteny, ale istnieją potencjalne rozwiązania

Zespół uważa, że mały, zablokowany gwóźdź uniemożliwia pełne rozwinięcie anteny. Jednak zauważyli niewielkie ruchy w antenie i przewidują, że wkrótce zostanie w pełni rozwinięta na kilka milimetrów. W przypadku, gdyby gwóźdź faktycznie był przyczyną problemu, zespół opracował kilka potencjalnych rozwiązań. Pierwszy plan obejmuje wykonanie manewru silnikowego, aby delikatnie wstrząsnąć statkiem kosmicznym, mając nadzieję, że uda się odblokować gwóźdź. Dodatkowo planują oświetlić JUICE, podstawę i antenę światłem słonecznym, ponieważ obecnie znajdują się w cieniu.

Zespół ma dwumiesięczny termin na rozwiązanie problemu podczas fazy uruchamiania

Zespół ma dwumiesięczny termin na rozwiązanie tego problemu podczas fazy uruchamiania. Na szczęście inne aktywowane instrumenty, w tym krytyczne panele słoneczne, antena średniego zysku i 10,6-metrowy (34,8-stóp) magnetometr, funkcjonują prawidłowo obecnie.

Misja JUICE: Badania Jowisza i jego księżyców oraz poszukiwanie potencjalnego życia na lodowych światach

Celem misji JUICE jest przeprowadzenie przełomowych badań naukowych wokół Jowisza i jego księżyców, dostarczając ostatecznych informacji na temat wewnętrznej struktury Ganimedesa, Callisto i Europa oraz rzucenia światła na potencjalną zdolność do zamieszkania tych lodowych światów. Ponadto, JUICE będzie pierwszym statkiem kosmicznym, który będzie okrążał inny księżyc, gdy wejdzie na orbitę Ganimedesa w 2034 roku.

Dodaj komentarz