Dlaczego starty rakiet tworzą dziwne spiralne kształty na niebie?

Spread the love

Z tego artykułu dowiesz się:

1) Co pojawiło się na niebie?
2) Jakie zorze polarne zajmowały miejsce?
3) Jakie środki zostały dostarczone na orbitę?
4) Co uchwycili profesjonalni instytucje i naukowcy-amatorzy?
5) Kto udostępnił wideo chmurki spiralnej?
6) Gdzie została wystrzelona rakieta?
7) Gdzie umieszczono satelity?
8) Jaką trajektorią poruszała się rakieta?
9) Jakie są możliwe przyczyny pojawienia się chmury?
10) Skąd pochodzi światło odbijające się od chmury?
11) Jakie jest skład chmury?
12) Gdzie wcześniej zaobserwowano podobny obiekt spiralny?
13) Jak nazywa się kamera, która zaobserwowała spiralny obiekt?
14) Kto obsługuje kamerę Subaru-Asahi Star Camera?
15) Co tworzy te chmury?

„Spektakularne zorze polarne i fascynujące powroty rakiety – niezapomniane widowisko na niebie!”

Na niebie pojawiło się spiralne chmura, gdy tańczące zielone zorze polarne miały miejsce. To zdarzenie było wynikiem etapu powrotu rakiety Falcon 9, podczas którego dostarczono środki do orbity, w tym pierwszy satelitę obserwacji Ziemi Kenii. Zarówno profesjonalne instytucje, jak i naukowcy-amatorzy uchwycili zachwycające obrazy i nagrania tego zdarzenia, które szybko rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych.

Rakieta wraca na Ziemię: Zdjęcia i wideo od naukowców z Instytutu Geofizycznego

Zdjęcia wzbudziły podziw, rozrywkę i ciekawość dotyczącą powstania takiej struktury. Naukowcy z Instytutu Geofizycznego szybko ustalili odpowiedź i udostępnili nawet fascynujące wideo chmurki spiralnej przelatującej nad głowami, gdy rakieta wracała na Ziemię. Rakieta została wystrzelona w Kalifornii, a satelity umieszczono na biegunowej orbicie dwa godziny wcześniej. Ta trajektoria pokrywa się z trajektorią powrotu rakiety.

Jasna chmura na Alasce: Efekt uwalniania gazów z drugiego etapu rakietowego

Według geofizyka Dona Hamptona chmura pojawiła się po wysłaniu ładunków. Najprawdopodobniej wynikało to z wypalania paliwa na drugim etapie nad Pacyfikiem lub z wyrzutu dodatkowego paliwa rakietowego po wypaleniu. Spiralny wzór sugeruje, że drugi etap obracał się w momencie uwalniania gazów. Na większych wysokościach para wodna zamarza i odbija światło słoneczne, tworząc jasną chmurę widoczną na Alasce, pomimo że słońce jest poniżej horyzontu.

Dziwny spiralny obiekt na Hawajach zaskakuje naukowców

W rzeczywistości chmura składa się z zaledwie kilku kilogramów wody. Rok temu, tego samego dnia, podobny spiralny obiekt zaobserwowano na Hawajach za pomocą automatycznej kamery o nazwie Subaru-Asahi Star Camera. Kamera ta jest częścią ciągłego strumienia na żywo nocnego nieba, wspólnie obsługiwanego przez gazetę Asahi-Shimbun i Teleskop Subaru Narodowego Obserwatorium Astronomicznego Japonii.

Dodaj komentarz